Bu haqida Prezident matbuot xizmati xabar bermoqda.

Foto: Prezident matbuot xizmati

O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni

Mamlakatimizda aziz va mo‘’tabar ayol zotiga munosib ehtirom ko‘rsatish, opa-singillarimizning davlat va jamiyat hayotida tutgan o‘rni va nufuzini oshirish, yurtimizning iqtisodiy qudrati va jahon miqyosidagi mavqeini yuksaltirish borasidagi ulkan xizmatlarini munosib qadrlash maqsadida hamda oilalarda ma’naviy-axloqiy muhitni mustahkamlash, aholi farovonligini ta’minlash, farzandlarimizni Vatanga muhabbat va sadoqat, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida, sog‘lom va barkamol etib tarbiyalash ishlariga qo‘shgan katta hissasi, yangi O‘zbekistonni barpo etish yo‘lidagi samarali mehnati bilan tashabbus va ibrat ko‘rsatib kelayotgani uchun bir guruh xotin-qizlar faxriy unvon, orden va medallar bilan mukofotlansin:

«O‘zbekiston iftixori» faxriy unvoni bilan

Chusovitina Oksana Aleksandrovna – Sport gimnastikasi bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi a’zosi

«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sport ustozi» faxriy unvoni bilan

Kuznesova Svetlana Mixaylovna – Respublika ixtisoslashtirilgan olimpiya zaxiralari maktab-internatining sport gimnastikasi bo‘yicha katta murabbiyi

«Fidokorona xizmatlari uchun» ordeni bilan

Batirova Margarita Azizovna – Toshkent irrigasiya va qishloq xo‘jaligini mexanizasiyalash muhandislari institutining tillar kafedrasi professori

Boymatova Sibiniso Musurmonqulovna – Sharof Rashidov tumanidagi «Musurmon ota» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati

Djamilova Gulchexra Mannonovna – O‘zbek Milliy akademik drama teatri aktrisasi

Ibragimova Rixsixon Ismailovna – O‘zbek Milliy akademik drama teatri aktrisasi

Kariyeva Bernara Raximovna – O‘zbekiston davlat xoreografiya akademiyasining xoreografiya kafedrasi professori

Maxmudova Robaxon Anvarovna – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Fan, ta’lim va sog‘liqni saqlash masalalari qo‘mitasi raisi

Sadullayeva Gulchexra – O‘zbekiston davlat satira teatri aktrisasi

«Mehnat shuhrati» ordeni bilan

Adilova Fatima Tuychiyevna – O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Matematika instituti laboratoriya mudiri

Babajanova Zulfiya Reimbayevna – «Taxiatosh issiqlik elektr stansiyasi» aksiyadorlik jamiyatining kimyo sexi boshlig‘i, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

G‘afforova Fotima – Mehnat faxriysi, Samarqand viloyati

Maripova Saodat Toraxanovna – O‘zbekiston Respublikasi Davlat geologiya va mineral resurslar qo‘mitasining «Mineral resurslar instituti» davlat korxonasi sho‘’ba mudiri

Mendiyeva Ranoxon – Uchko‘prik tumanidagi «Mendiyeva Ranoxon» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Farg‘ona viloyati

Parpibayeva Ozoda Abdukadirovna – Toshkent viloyati mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash boshqarmasi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari

Sabirova Vazira Talipovna – Mehnat faxriysi, Toshkent shahri

Turayeva Gavxarjan Ibragimovna – Gurlan tumanidagi «Navro‘z» folklor- etnografik xalq jamoasi badiiy rahbari, Xorazm viloyati

Shodmonova Mavludaxon – Marhamat tumanidagi «Barhayot Nozimjon fayzi» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Andijon viloyati

Yunusova Manzuraxon Pazliddinovna – Andijon viloyati hokimining o‘rinbosari – mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash boshqarmasi boshlig‘i

Yusupova To’ti – O‘zbek Milliy akademik drama teatri aktrisasi

I darajali «Sog‘lom avlod uchun» ordeni bilan

Jalolova Sabohat Ashurkulovna – Sariosiyo tumanidagi 29-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati

Muminova Madina Rashidovna – Namangan shahridagi «Baby plaza» xususiy maktabi direktori, Namangan viloyati

II darajali «Sog‘lom avlod uchun» ordeni bilan

Aslanova Dilbar Xasanovna – Samarqand iqtisodiyot va servis institutining ilmiy ishlar va innovasiyalar bo‘yicha prorektori, Samarqand viloyati

Axmedjanova Pokiza Shavkatovna – Guliston shahridagi «Bolalar shaharchasi» direktori, Sirdaryo viloyati

Raximova Muqaddas Aralovna – Yakkabog‘ tumanidagi «Madaniyat tekstil ko‘p tarmoqli» mas’uliyati cheklangan jamiyatining ishlab chiqarish ta’limi ustasi, Qashqadaryo viloyati

Saburova Injigul Jumabayevna – O‘zbekiston davlat filarmoniyasi Qoraqalpog‘iston Respublikasi bo‘linmasining «Muxalles» dutorchilar ansambli baxshi-sozandasi

Usmanova Saodat Umarovna – Namangan davlat universitetining pedagogika va psixologiya kafedrasi katta o‘qituvchisi, Namangan viloyati

Hayitova Rohat Axmadjonovna – Vobkent tumanidagi «Barkamol avlod» bolalar maktabi direktori, Buxoro viloyati

«Do‘stlik» ordeni bilan

Abdullayeva Maqsuda Sultanovna – Urganch tumanidagi «Urganch parranda invest» xususiy korxonasi rahbari, Xorazm viloyati

Akramova Zulayxo Abdurazoqovna – O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Xalqaro ishlar va parlamentlararo aloqalar qo‘mitasi a’zosi

Axmadaliyeva Nodira Kaxramonovna – Andijon tumanidagi «Gold Andijan pharma» qo‘shma korxonasi direktori, Andijon viloyati

Baxodirova Valentina Grigor’evna – O‘zbekiston Qizil yarim oy jamiyatining Qamashi tumani tashkiloti raisi, Qashqadaryo viloyati

Djavlanova Kimyoxan Kurbanbayevna – Quyi Chirchiq tumani hokimligining xotin-qizlar kengashi a’zosi, Toshkent viloyati

Jolimbetova Aytgul Aymbetovna – Mo‘ynoq tumanidagi 15-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Kambarova Nasiba Axmadalievna – O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasining faxriy diktori

Mustafayeva Zamira Rustamovna – G‘allaorol tumanidagi «Sarbozor qurilish trans» xususiy korxonasi rahbari, Jizzax viloyati

Obloberdieva Zuhro – «Hunarmand» uyushmasining Buxoro viloyati boshqarmasi a’zosi, kashtachi-usta

Sabitova Madiya Irkinovna – Karmana tumanidagi «Polipropilen quvurlar» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Navoiy viloyati

Saidbekova Daxiyatpocho Babayevna – So‘x tumanidagi «Sarikanda» qishloq vrachlik punktining umumiy amaliyot shifokori, Farg‘ona viloyati

Suvonova Dilbar Nabiyevna – Termiz shahridagi 12-Mehribonlik uyi direktori, Surxondaryo viloyati

Susepina Viktoriya Dmitrievna – «Toshkent quvur zavodi» qo‘shma korxonasi rahbari, Toshkent shahri

Umarova Nigora Telmanovna – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruvi akademiyasining ma’naviyat va ma’rifat kafedrasi mudiri

Umarova Nodira Nigmatullayevna – O‘zbekiston Respublikasi Bandlik va mehnat munosabatlari vazirligi qoshidagi «Ishga marhamat» monomarkazi direktori

Usmanova Izrabu Aripovna – Rishton tumanidagi «Izrail Izrabonu» oilaviy korxonasi rahbari, Farg‘ona viloyati

Xolbekova Begoyim Abduraxmonovna – O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining ingliz tili tarjima nazariyasi va amaliyoti kafedrasi katta o‘qituvchisi

Shanazarova Aziza Abdumalikovna – Amerika Qo‘shma Shtatlarining Kolumbiya universiteti professori

Shirinova Mavludaxon Rasulovna – «Sabr» Respublika ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish markazi direktori

Ermatova Nazokat – Boyovut tumanidagi «Ziyokor» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Sirdaryo viloyati

«Sodiq xizmatlari uchun» medali bilan

Abdullayeva Umida Xazratovna – O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Huquqbuzarliklar profilaktikasi bosh boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari – xotin-qizlar masalalari bo‘yicha bo‘lim boshlig‘i

Boboqulova Guli Rajabovna – O‘zbekiston Respublikasi Davlat bojxona qo‘mitasining Buxoro viloyati bojxona boshqarmasi «Olot» chegara bojxona posti katta inspektori

«Shuhrat» medali bilan

Beknazarova Saida Safibullayevna – Toshkent axborot texnologiyalari universitetining audiovizual texnologiyalar kafedrasi professori

Bovaqulova Mavjuda Raximberdievna – Yangiyo‘l shahridagi «Baxor style» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Toshkent viloyati

Dadadjanova Iroda Abdulazizovna – O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Markaziy Kengashining «Yosh kuch» jurnali bosh muharriri

Igamberdiyeva Parizod Kadirovna – Farg‘ona davlat universitetining kimyo kafedrasi katta o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati

Inakova Barnoxon Baxodirovna – Andijon davlat tibbiyot institutining pediatriya va neonatologiya kafedrasi mudiri, Andijon viloyati

Islomova Gulmira Raxmonovna – «Hunarmand» uyushmasining Nurota tumani bo‘limi a’zosi, kashtachi-usta, Navoiy viloyati

Karimova Navbaxor Valijanovna – O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasining «O‘zbekiston 24» telekanali siyosiy sharhlovchisi

Mamadiyorova Yulduzoy Karshiyevna – Shahrisabz tumanidagi «Shakhrisabz tour» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Qashqadaryo viloyati

Mamarasulzoda Zulxumor Abulkosim qizi – Jizzax viloyati madaniyat boshqarmasi qoshidagi «Maqom» ansambli maqomchisi

Mansurova Munisa Anvarovna – Toshkent to‘qimachilik va yengil sanoat institutining tikuv buyumlarini konstruksiyalash va texnologiyasi kafedrasi mudiri

Raxmatova Farog‘at Shavkatovna – Denov tumanidagi «Smart kids» nodavlat maktabgacha ta’lim muassasasi mudiri, Surxondaryo viloyati

Turdimuratova Aynur Baxtibaevna – Nukus shahridagi «Jayxun universal qurilish» mas’uliyati cheklangan jamiyati kran mashinisti, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

Xalikova Xamida Azimjonovna – «Bekobodsement» aksiyadorlik jamiyatining sex tegirmon mashinisti, Toshkent viloyati

Ximmatova Yulduzoy Shaxritdinovna – «Navoiyazot» aksiyadorlik jamiyatining sex apparatchisi, Navoiy viloyati

Xusainova Nafisa Rustamovna – Samarqand shahridagi «Samarkand-England eco medisal» qo‘shma korxonasining sifat ta’minoti bo‘limi boshlig‘i, Samarqand viloyati

Xusanova Gavxar Mamarajabovna – Sayxunobod tumanidagi «Gulbahor ziyo kitob savdo» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Sirdaryo viloyati

Shukurova Gulchehra Shoyiqulovna – Qorako‘l tumanidagi «Gullar chehrasi» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Buxoro viloyati

Eshchanova Javhar Ataxanovna – Yangibozor tumanidagi «Hamid Olimjon» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Xorazm viloyati

O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti

Shavkat Mirziyoyev